Тимчасовий порядок щодо організації освітнього процесу у Луківській загальноосвітній школі І-III ступенів в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID 19)
Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу
1 Увесь персонал закладу проходить термометрію перед початком робочого дня. Створити журнал термометрії персоналу для контролю виконання термометрії.
2 Медична сестра оглядає персонал закладу перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).
3 У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Про такий випадок повідомляється директору та робиться відмітка в Журналі Термометрії про недопущення до роботи.
4 При появі підвищеної температури тіла (вище 37,1℃) або респіраторних симптомів вдома працівник закладу повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
5 Слід обмежити близькі контакти між персоналом. За можливості максимально використовувати засоби зв’язку (інтернет, телефон) для вирішення питань, що не потребують особистої присутності.
Вхідний скринінг учнів на наявність ознак інфекційного захворювання
- Педагогічні працівники закладу освіти перед початком занять проводять опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
- В разі виявлення ознак респіраторної хвороби, здобувачі освіти одягають маску, повинні бути тимчасово ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.
- Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція поверхонь.
- Дані дитини, в якої виявлені респіраторні симптоми або підвищена температура тіла, записуються та передаються медичній сестрі закладу для введення обліку таких дітей.
- Після того, як дитина з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами була відсторонена від навчального процесу, до закладу освіти вона може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування закладу освіти.
Дії при виявленні симптомів хвороби під час навчального процесу
1 При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1 °С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) учню одягають медичну маску, проводять його в ізоляційну кімнату та повідомляють батьків або опікунів. Сповіщають медичного працівника закладу для надання медичної допомоги на догоспітальному етапі.
2 При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1 °С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) у працівника закладу, він/вона негайно відсторонюється від роботи. За можливості, він/вона самостійно повертається до дому та негайно звертається до сімейного лікаря. За тяжкого стану, на працівника одягається медична маска, він/вона відправляється в ізоляційну кімнату, де чекає прибуття машини ≪Швидкої допомоги≫.
3 Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання в тих приміщеннях, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
4 У випадку підтвердження в учня або працівника закладу COVID‑19, проводиться визначення кола контактних осіб. Усі контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів з дня останнього контакту з особою, в якої підтверджений випадок COVID‑19.
Загальні рекомендації щодо організації безпечного освітнього процесу
1 Розглянути можливість тимчасового виведення з навчального процесу груп ризику (особи старше 60 років, особи з захворюванням серцево-судинної системи, цукровим діабетом).
2 Навчання буде проводитися в одному класі, переходити в інший кабінет учні будуть лише на урок інформатики.
3 Надати можливість проводити заняття на свіжому повітрі.
4 Проводити навчання дітей гігієні рук, етикету кашлю. Для молодших дітей рекомендовано розробити план занять в ігровій формі.
5 Відтермінувати масові заходи, збори в закритих приміщеннях. За необхідності, можлива організація заходів на вулиці, з дотриманням фізичної дистанції.
6 Вхід на територію школи батьків та сторонніх осіб з початком нового навчального року СУВОРО ЗАБОРОНЕНО. Бесіди з батьками, опікунами рекомендовано здійснювати по телефону або у месенджерах.
7 Під час перерв усі учні 5–11 класів повинні ходити в масках, на уроках маски дозволяється знімати. Зміна масок – кожні три години.
8 Для масок багаторазового використання необхідно мати герметичний пакетик (zip – пакет або папка на кнопці) один для використаної маски, інший – для запасної. Для використаних одноразових масок у школі розміщено спеціальні урни.
9 Питний режим у школі не буде забезпечуватися, тому кожна дитина має мати персональну пляшку з водою.
10 У школі розроблені маршрути та графіки входу й виходу в приміщення закладу для кожного класу на початок занять та на 1 перервах. Таких входів буде 2.
Рекомендації щодо гігієни рук у закладі загальної середньої освіти
Миття рук з милом
1 Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом.
2 Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.
3 Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.
4 Миття рук з милом необхідне у таких випадках:
▶ перед початком робочої зміни та після прогулянки
▶ перед прийомом, приготуванням та роздачою їжі
▶ після відвідування туалету
▶ коли руки явно забруднені.
5 Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30–40 секунд.
6 Кожен рукомийник для миття рук має бути обладнаний рідким милом в дозаторі та одноразовими рушниками.
7 Дозатор для мила треба мити та дезінфікувати перед кожним наповненням новою порцією, якщо місткість для мила багаторазова.
8 Тверде мило не рекомендовано в місцях загального користування.
Обробка рук антисептиком
1 Кількість антисептику на одну обробку – не менше 3 мл.
Якщо неможливе використання настінних або настільних дозаторів помпового типу, слід надавати перевагу кишеньковим санітайзерам з кришкою, що може відкриватись та закриватись одним пальцем.
2 Для ефективної обробки рук використовувати антисептичні засоби з загальним вмістом спирту не менше 60 %.
3 Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
4 Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Нанесення антисептику на вологі руки подразнює шкіру та знижує ефективність дії антисептичного засобу.
5 Медичні рукавички потрібно використовувати лише у медичних пунктах та при обробці поверхонь.
Безпека повітря закритих приміщень
- Найкращим методом дотримання безпеки повітря закритих приміщень є провітрювання приміщень.
2 Розробити погодинний графік провітрювання приміщень з відмітками про виконання.
3 При провітрюванні приміщень слід забезпечити безпеку дітей.
Прибирання та дезінфекція поверхонь
- У закладі освіти для прибирання рекомендується використовувати миючий засіб (поверхнево-активна речовина).
2 Прибирання вуличних майданчиків з дезінфекційним засобом є недоцільним для профілактики розповсюдження інфекцій.
3 У кожному приміщенні має бути наявний графік прибирань з відмітками про виконання.
- При прибиранні слід пересуватись від чистих об’єктів до брудних та від розташованих вище до розташованих нижче.
5. У період підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції особливу увагу приділяти обробці висококонтактних поверхонь (ті поверхні, до яких найчастіше торкаються руками).
6 Миття іграшок проводиться в мильному розчині щоденно після завершення роботи. Усі іграшки, які знаходяться в закладі, мають бути виготовлені з матеріалів, що можуть митися.
10 Миття підлоги в загальних приміщеннях рекомендовано здійснювати з використанням миючих розчинів.